Що таке старіння і як його можна відтягнути.
Що розуміється під омолодженням?
Метою антивікових технологій є розв'язання основних проблем, що викликають прискорене старіння клітин, а також профілактика захворювань, пов'язаних з віковими змінами, до числа яких також належать занепад сил і духу.
Що є причиною старіння?
Більшість фахівців прийшли до думки, що старіння є результатом запрограмованої життя клітин і їх пошкодження. Остання і найбільш імовірна теорія програмування старіння клітин — це тіломірна теорія (теорія, згідно якої теломери поступово коротшають). Теломери — кінцеві ділянки молекул ДНК — є «лічильником старіння». При кожному діленні клітини теломер коротшає. Чим коротше стає теломер, тим сильніше він діє на експресію генів. В результаті цього і відбувається старіння клітин.
До теорій ушкодження відносяться вільнорадикальних теорія і теорія надмірного глікозилювання білків. Вільні радикали надходять в організм з навколишнього середовища (сонячне світло, рентгенівські промені, випромінювання, хімічні речовини), з продуктами та напоями або виробляються організмом у ході хімічних реакцій. Сполуки, що запобігають ушкодження вільними радикалами, називають «антиоксиданти» або «уловлювачами» вільних радикалів.
Згідно теорії глікозилювання білків молекули цукру крові (глюкоза) на тривалий час приєднуються до білків до тих пір, поки білок не перестає функціонувати належним чином. Надмірне глікозилювання білків має багато негативних наслідків: пригнічення активності ферментів, пошкодження структурних та регуляторних білків, ослаблення імунітету і порушення функцій клітин.
Доакі харчові фактори важливі для профілактики старіння?
Серцево-судинні захворювання і рак є основними причинами скорочення тривалості життя, тому правильний режим харчування, спрямований на профілактику цих захворювань, також допомагає запобігти старіння. Основна інформація про правильне харчування:
1. Вживайте в їжу фрукти та овочі всіх кольорів. Насправді раціон, що складається з великої кількості овочів і фруктів, найкраще допомагає запобігти виникненню хронічних захворювань, а також протистоїть процесу старіння.
2. Підтримуйте рівень цукру в крові. Концентровані цукру, очищені зернові продукти та інші джерела простих вуглеводів швидко потрапляють в кров, викликаючи різке підвищення рівня цукру в крові і зайве глікозилювання білків.
3. Скоротіть споживання м'яса та інших продуктів тваринного походження.Значне число даних підтверджує, що часте споживання червоного м'яса або м'ясопродуктів підвищує ризик смертності, тобто люди помирають швидше.
4. Вживайте в їжу правильні жири. Важливо знизити загальне споживання жирів (особливо насичених жирів, транс-жирних кислот і омега-6 ненасичених жирних кислот) і збільшити прийом жирних кислот омега-3 і мононенасичених жирних кислот.
5. Скоротіть споживання солі, вживайте більше калію. Вживайте в їжу менше солі та продуктів, що пройшли технологічну обробку, їжте більше натуральних продуктів.
6. Відмовтеся від смакових добавок. В склад смакових добавок входять консерванти, штучні підсилювачі смаку та окислювачі.
7. Щодня пийте достатню кількість води. Вода необхідна для життя. Пийте не менше 6 склянок води щодня. Ідеально підходить жива структуриованная вода Корал Майн, яка максимально засвоюється організмом. Навіть при помірному зневодненні функції організму погіршуються.
Які поживні добавки слід приймати для профілактики старіння?
Основні добавки: ефективні мультивітаміни, вітамін D3 2 000-5 000 МО в день, риб'ячий жир, ЕПК і ДГК 1 000 ― 3 000 мг в день, ресвератрол, PQQ (пирролохинолинхинон) і Q10, мелатонін.
Вітамін D3 уповільнює старіння, збільшуючи довжину теломерів. Ожиріння, куріння і недолік фізичної активності сприяють скороченню довжини теломерів, але дослідники відкрили, що збільшення рівня вітаміну D3 може звернути цю дію. Застосування: 2 000- 5 000 МО в день.
Ресвератрол ― це рослинна з'єднання з ряду флавоноїдів, яке міститься у глибоких шарах шкірки червоного винограду, червоному вині, какао-порошку, гіркому шоколаді, темному шоколаді, арахісі і шкірці ягід тутового дерева. В якості ресурсу для більшості добавок з ресвератролом використовується горець сахалінський. Ресвератрол активує фермент сиртуїн 1, який грає важливу роль в регуляції тривалості життя клітин. Він також підвищує чутливість до інсуліну. Застосування: 500 мг 1-3 рази в день.
PQQ (пирролохинолинхинон) є новим вітаміноподібною речовиною. Він міститься в продуктах рослинного походження і має широкий спектр дії, покращуючи роботу головного мозку і всього організму. Він діє разом з коензимом Q10 необхідний для забезпечення функцій мітохондрій (енергоносії клітин). Подібно коензиму Q10 PQQ захищає клітини головного мозку від пошкодження. Дослідження по відновленню пам'яті, що проводилися на тваринах і на людях, показали, що він володіє винятковим антиоксидантною дією (приблизно в 5 000 разів ефективніше вітаміну С). Застосування: 10 ― 20 мг в день.
Мелатонін ― найважливіший гормон для омолоджування і довголіття. Підвищує чутливість гіпоталамуса, що призводить до зрушення обміну речовин у бік характерну для більш молодого організму. За рахунок цього мелатонін володіє общеомолаживающим дією. В достатній кількості мелатонін виробляється лише до віку 25-30 років, а потім вироблення цього гормону все більше зменшується, що неухильно веде організм до старіння. Так, в возрасте 25 лет эпифизом вырабатывается мелатонина только 1/2 от того, что им вырабатывалось в 10 лет, в 45 лет – меньше 1/10, а в старости – практически совсем не вырабатывается!
Применяется мелатонин один раз в сутки за 30-60 мин до сна. Дозировки от 1 до 10 мг. Начинать можно уже с 25-30 лет, но курсами по 1-2 месяца и 2 месяца перерыв. Лет с 40 его можно применять в качестве заместительной терапии, практически постоянно.
Как понять, что рекомендованные методы действуют?
Сдайте анализ крови, чтобы выявить уровень C-реактивного белка (CRP). Этот компонент является маркером систематического воспаления. Существует много факторов, которые могут стать причиной воспаления, в том числе резистентность к гормону инсулину, ожирение, нервное напряжение, шлаки, потребление малого количества антиоксидантов и повышенное действие свободных радикалов (например, радиация, курение и др.). Измерение уровня C-реактивного белка дает общую оценку процесса старения. Високі рівні свідчать про прискореному старінні клітин, так як багато факторів, що викликають запалення, також сприяють і передчасного старіння.